Karnet ATA je mezinárodní celní dokument, který umožňuje dočasné vyvezení zboží osvobozené od cla a daní.
Certifikáty o původu zboží
Certifikáty o původu zboží přináší zejména finanční úsporupři celním řízení, protože prokázání země původu zboží je základním předpokladem pro přiznání jakéhokoli celního zvýhodnění.
Ověřovatelská kancelář - CZECH POINT
Ověřování listin i podpisů, vydání ověřených výpisů z registrů státu, provedení autorizované konverze dokumentů – bez dlouhého čekání!
Netraťte svůj drahocenný čas čekáním ve frontě u jiných institucí a přijďte k nám..
Datové schránky
Datové schránky jsou elektronickým úložištěm, na které se doručují dokumenty orgánů veřejné moci a stejně tak i vůči nim. Tento způsob komunikace nahrazuje klasické doručování v listinné podobě.
Informační místo pro podnikatele (InMP)
Zvýšení informovanosti českých podnikatelů a základní pomoc zejména malým a středním podnikatelům (MSP) v lepší orientaci v podnikatelském prostředí v dotačních programech s cílem posílení konkurenceschopnosti a hospodářského rozvoje MSP.
Vyhlášení 38. výzvy - podpora inovační infrastruktury v OA
Statutární město Olomouc, jako nositel integrované územní strategie ITI Olomoucké aglomerace, vyhlašuje 38. výzvu k předkládání strategických projektů v rámci Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost. Tato výzva nabízí jedinečnou příležitost pro soukromé společnosti v našem regionu získat finanční podporu pro projekty zaměřené na rozvoj a posílení inovační infrastruktury.
Klíčové informace o výzvě:
Cíl výzvy: Podpora projektů, které přispějí k rozvoji inovační infrastruktury a posílí konkurenceschopnost regionu.
Oprávnění žadatelé: Soukromé společnosti všech velikostí působící na území Olomoucké aglomerace.
Podporované aktivity: Projekty zaměřené na výstavbu, rozvoj či modernizaci inovační infrastruktury, která podpoří transfer technologií, výzkum a vývoj (výstavba, rekonstrukce, nákup strojů, poskytování služeb).
Finanční podpora: Výše dotace je a podmínky financování jsou specifikovány ve výzvě. V rámci jednoho projektu je možné získat dotaci až 150 mil. Kč.
Termín pro podání žádostí: Zjednodušený projektový záměr je možné podat do 31. 3. 2025.
Otevřená infrastruktura: V případě budování prostor k pronájmu a/nebo inkubaci musí být míra obsazenosti 70 % infrastruktury do tří let od zahájení provozu podniky MSP, které ve VaI infrastruktuře provádějí vlastní VaVaI aktivity, a pracoviště výzkumných organizací. V případě budování výzkumných center musí být alespoň 30 % roční kapacity přiděleno malým a středním podnikům.
Více informací o výzvě a podmínkách podání projektů najdete ZDE.
Věříme, že tato výzva představuje skvělou příležitost pro Vaši společnost k realizaci inovativních projektů, které přispějí k dalšímu rozvoji našeho regionu.
Veškeré vaše dotazy k této výzvě zodpoví: Bc. Ondřej Lakomý, tel.: 721 740 460, email: ondrej.lakomy@olomouc.eu.