O dotace na svou digitalizaci a využití nových technologií v podnikání budou moci od 22. listopadu žádat malé a střední podniky.
Cílem výzvy je digitální transformace malých a středních podniků, a to zavedením pokročilých technologií, robotizací a automatizací a zavedením principů průmyslu 4.0. Podpora je zaměřena na pořízení nových strojů, technologických zařízení a vybavení, SW řešení, IT infrastruktury a služeb.
Více informací najdete ZDE.
Velice důležitá novinka pro podnikatele a žadatele ve výzvě Úspory energie.
Upozorňujeme na novou výzvu z OP TAK (MPO) Spolupráce škol a firem – výzva I, která byla vyhlášena 5. května 2023. Termín pro příjem žádostí o dotaci je od 17. 5. 2023 do 29. 12. 2023. Nejzazší datum pro dokončení realizace projektů je 31. 8. 2026.
Jak vyplývá z názvu, výzva cílí na spolupráci firem se školami, což je priorita Hospodářské komory v oblasti počátečního i dalšího odborného vzdělávání. Spolupráce se dotýká především realizace praktického vyučování ve firmě. Tu považuje MŠMT za nejvýznamnější prvek duálního vzdělávání. Aktuálně ministerstvo připravuje novelu školského zákona s cílem legislativně zakotvit prvky duálního vzdělávání v našem vzdělávacím systému – duální forma vzdělávání by byla volitelná, oproti stávající praxi by přibyla k smlouvě mezi školou a firmou ještě individuální smlouva žáka s firmou, zaváděla by se certifikace pracovišť pro realizaci praktického vyučování ve firmách atd. Výzva Spolupráce škol a firem by tedy mohla firmám významně pomoci se na tuto variantu připravit a vybavit jak materiálně, tak i personálně.
Dotace na projekt je poskytována minimálně ve výši 0,5 mil. Kč a maximálně do výše 10 mil. Kč.
..více
Začínající podnikatelé (OSVČ i právnické osoby do 25 zaměstnanců) mohou opět získat příspěvek až 60 000 Kč na každé nově vzniklé pracovní místo.
Vláda dne 20.7.2020 schválila další z programů MMR, které pomáhají našim občanům a podnikatelům v boji proti dopadům koronavirové pandemie. Program COVID – Ubytování je zaměřen na naše ubytovací zařízení. Stát jim přispěje částkou 100 až 330 Kč na pokoj a noc za období, kdy musela být uzavřena. Výzva by měla být vyhlášena v srpnu.
„Více jak 95 % ubytovacích zařízení muselo být vzhledem k pandemii koronaviru po dobu 2,5 měsících uzavřeno a propad cestovního ruchu bude mít poměrně rozsáhlé ekonomické následky. Přišli jsme tak s dotací, která podpoří toto odvětví cestovního ruchu. Rozhodné období pro podporu tohoto odvětví cestovního ruchu je od 14. 3. 2020 do 24. 5. 2020 tj. 72 dní. Jedná se o dobu, po kterou byly zařízení uzavřeny z důvodu platnosti usnesení vlády ČR v souvislosti s krizí způsobenou pandemií COVID-19. Věřím, že tím našim podnikatelům pomůžeme, aby toto svízelné období, kdy musejí navíc čelit odlivu zahraničních turistů,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
..vícePlánujete pořízení nové technologie, stroje, zařízení, provozních souborů, software aj.? Chcete zefektivnit výrobní proces a stát se tak konkurenceschopnější na trhu? Zapojte se do výzvy Technologie, která končí již 31. 8. 2020!
V rámci výzvy Technologie mohou žádat o podporu malé a střední podniky s minimálně dvouletou historií na pořízení dlouhodobého hmotného či nehmotného majetku s dotací až do 10 mil. Kč.
..víceDotační program Ministerstva průmyslu a obchodu ČR projednala vláda, nyní ho čeká evropská notifikace. Po notifikaci (schválení) programu Evropskou komisí vypíše MPO výzvu s detailními informacemi a upřesněním, jakou formou bude možné o dotaci žádat.
Další podpora z řady COVID má za cíl pomoct podnikatelům, kterým byl mimořádnými opatřeními zakázán prodej zboží a služeb v provozovnách, což jim snížilo schopnost platit nájemné. Podstatou programu je participace: pronajímatel sleví 30 % z nájmu, nájemce uhradí 20 % a stát mu přispěje 50 procenty.
Program se má týkat nájemného za druhé čtvrtletí. Do června totiž situaci řeší mimořádné opatření vlády, které říká, že zpoždění platby nájmu za nebytový prostor kvůli koronaviru není důvodem k výpovědi. „Program COVID – Nájemné je jedním z nejnáročnějších návrhů, kde odhadujeme, že si příspěvek státu na nájemném za tři měsíce vyžádá 4 až 5 miliard korun. Platit má, že pokud se pronajímatel a nájemce dohodnou, stát je připraven přidat 50 procent,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.
..víceVláda 18. května schválila úvěrový program pro živnostníky a firmy zasažené koronavirem Covid III. Kabinet na záruky vyčlenil 150 miliard korun, Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) tak bude moci ručit za půjčky až do celkové výše 500 miliard korun. Záruční program Covid III navazuje na již vyhlášené programy Covid I a II a Covid Praha, ale na rozdíl od nich bude mít celorepublikovou působnost a podpoří podniky až do 500 zaměstnanců.
..víceOd 14. dubna je vyhlášena výzva v rámci programu Technologie COVID 19, díky níž je možné získat dotace na výrobu zdravotnických prostředků a vývoj a nasazení nových technologií pro boj proti koronavirové nákaze. Příjem žádostí o podporu bude probíhat od 27. dubna do 29. května. Míra podpory je maximálně 50 % z celkových způsobilých výdajů, minimální výše dotace je 250 tisíc Kč, maximální 20 milionů Kč.
16. dubna byla také vyhlášená výzva Inovační vouchery COVID-19, která podpoří rozvoj komunikace a sdílení poznatků a know-how mezi podnikovou a výzkumnou sférou. Inovační vouchery mohou podnikatelské subjekty využít výlučně pro boj proti koronavirové infekci. Dotace na projekt je poskytována minimálně ve výši 50 tisíc Kč a maximálně do výše 999 999 Kč.
..více
Využijte možnosti získat mzdový příspěvek až 90 tis. Kč po dobu až 6 měsíců na podpořené pracovní místo.
Osoba, která se bude u vás ucházet o pracovní místo, a na kterou můžete dotaci získat, musí splňovat tato kritéria:
Dotace je realizována v rámci projektu Do práce s Paktem zaměstnanosti, který realizuje Pakt zaměstnanosti, z.s.
Naše OHK na tomto projektu spolupracuje.
Cílem Výzvy je podpora zvyšování počtu realizovaných nových podnikatelských záměrů malých podniků, přispívajících rozvoji regionů a zvyšování zaměstnanosti.
Vyhlášení výzvy: 17. 02. 2020
Zahájení příjmu: 09. 03. 2020
Ukončení příjmu: 25. 05. 2020
Na co lze získat podporu (podporované aktivity):
Kdo může žádat (příjemci podpory):
Ministerstvo průmyslu a obchodu vydalo informační brožuru, která obsahuje ucelený přehled poskytovatelů a programů podpory pro malé a střední podniky. Podnikatelé tak mají souhrnné informace o dostupných možnostech podpory. Dokumenty naleznete pod odkazy níže.
https://www.mpo.cz/assets/cz/rozcestnik/pro-media/tiskove-zpravy/2019/12/Brozurka-MSP.pdf
Připomínáme, že nositel Integrovaných teritoriálních investic Olomoucké aglomerace (ITI OA) vyhlásil během předešlého měsíce nové výzvy pro podnikatelské subjekty. Finanční prostředky budou čerpány prostřednictvím Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) v oblastech podpory Technologie a Služby Infrastruktury. V rámci nově vyhlášených výzev je pro podnikatele alokováno celkem 333 milionů korun.
S dotačním programem Technologie je možné zafinancovat pořízení dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku (např.: stroje, technologie, zařízení, provozní soubory, patentové licence, HW a SW vybavení) s dotací až do 10 mil. Kč. Žadatelé o finanční prostředky budou moci své projektové záměry předkládat do ledna 2020.
Podporovanými aktivitami u programu Služby infrastruktury je rozšíření prostor inovační infrastruktury, pořízení nového vybavení a zlepšení kapacit pro společné využívání technologií či výstavba nové sdílené inovační infrastruktury v regionu. U projektů neobsahující stavební práce budou moci žadatelé získat až 30 mil. Kč, v opačném případě až 270 mil. Kč. Projektové záměry mohou žadatelé předkládat do srpna 2020.
O finanční prostředky mohou žádat podniky splňující definici malých, středních a velkých podniků s minimálně dvouletou historií. Výzvy jsou určeny pouze pro podniky, jež budou své projekty realizovat na území Olomoucké aglomerace.
..vícePro ty, kteří chtěli realizovat rekonstrukci či demolici budov pro podnikání, ale bohužel to v předchozí výzvě nestihli, máme dobrou zprávu! Nositel Integrovaných teritoriálních investic Olomoucké aglomerace (ITI OA) má možnost na jaře 2020 vyhlásit další výzvu Nemovitosti.
Výzva bude opět zaměřena pro podnikatele, jež vlastní objekt určený k rekonstrukci technicky nevyhovujícího objektu nebo objektu typu brownfield na podnikatelský objekt.
Kdo může žádat o finanční prostředky?
Potenciálním žadatelem v rámci výzvy Nemovitosti je malý a střední podnik s dvouletou historií, který bude realizovat projekt na území Olomoucké aglomerace.
..víceV rámci přípravy nové strategie Olomoucké aglomerace na období 21+ provádíme průzkum absorpční kapacity pro nastavení strategie v oblasti Operačního programu Konkurenceschopnost (OPK), který je nástupcem Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Aktuální rozvržení operačního programu podle politických cílů, prioritních os a strategických cílů OPK naleznete ZDE.
Obecně se dá říci, že OPK bude zaměřen hlavně na:
Tímto Vás žádáme o informaci, zda připravujete nějaký projekt zaměřený do výše uvedených oblastí a budete mít zájem o čerpání dotačních prostředků na jeho realizaci.
Vaše projektové náměty pak budou sloužit jako podklad pro vyjednávání s Ministerstvem průmyslu a obchodu o nastavení a oblastech podpory pro Olomoucku aglomeraci (např.: o výši alokace pro aglomeraci, oblasti podpory, zaměření).
Prosíme Vás o vložení projektového záměru do tabulky ZDE a následné zaslání na info@ohkpv.eu nejpozději do konce srpna.
Uvažujete o rekonstrukci starého areálu, pořízení technologie či softwaru? Plánujete provádět vlastní výzkum a vývoj nebo byste rádi vybudovali vlastní podnikové výzkumné a vývojové centrum? Jste podnik, který chce zavádět nový, inovovaný produkt, proces nebo služby? Pak je seminář pro podnikatele právě pro Vás! Dozvíte se informace o všech vyhlášených výzvách ITI OA, jak postupovat při podání žádosti o dotaci, na co si dát při hodnocení projektů pozor a mnoho dalších užitečných informací.
Na semináři také vystoupí zástupci University Palackého v Olomouci, agentur CzechInvest a CzechTrade a Technologické agentury ČR.
Termín: 18. června 2019 od 9:00 hodin (registrace od 8.30 hodin)
Místo: Magistrát města Olomouce, Hynaisova 10, Olomouc
Seminář je bezplatný. Z důvodu omezené kapacity je nutná registrace,
nejpozději do 11. 6. 2019 na adrese iti@olomouc.eu.
Nositel Integrovaných teritoriálních investic Olomoucké aglomerace (ITI OA) vyhlásil v březnu nové výzvy pro podnikatelské subjekty. Finanční prostředky budou čerpány prostřednictvím Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) v oblastech podpory Inovace – Inovační projekt, Aplikace a Potenciál.
„Vyhlášené výzvy jsou určeny pro podnikatele, kteří chtějí zavádět na trh nový výrobek, technologie či služby, realizovat průmyslový výzkum a experimentální vývoj či se rozhodli zavést nebo rozšířit vlastní výzkumné a vývojové kapacity,“ uvedl odpovědný náměstek Matouš Pelikán.
V rámci nově vyhlášených výzev je pro podnikatele alokováno celkem 378 milionů korun.
..víceHospodářská komora ČR a Asistenční centrum přináší nové číslo Dotačního informačního newsletteru, který Vás seznámí s novinkami z oblasti podnikání.
Nové číslo naleznete ZDE.
Nositel Integrovaných teritoriálních investic (ITI) vyhlásil další výzvy s cílem podpořit rozvoj podnikání v Olomoucké aglomeraci. Finanční prostředky budou čerpány prostřednictvím Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) v oblastech podpory Nemovitosti a Školicí střediska.
„Do výzev Nemovitosti a Školicí střediska budou moci podat žádost malé a střední podniky a školicí střediska. Cílem vyhlašovaných výzev je především podpora rozvoje a zvýšení inovační výkonnosti podnikání Olomoucké aglomerace,“ uvedl In. Aleš Martinec, vedoucí oddělení neinvestičních projektů, manažer ITI.
Do programu Nemovitosti mohou své žádosti podávat majitelé malých a středních podniků, kteří chtějí modernizovat objekt určený k rekonstrukci, zastaralou infrastrukturu či přeměnit nevyužívanou nemovitost typu brownfield na podnikatelský objekt. Potenciálními příjemci z programu Školicí střediska jsou majitelé malých a středních podniků, kteří uvažují o výstavbě nebo rekonstrukci školicího centra pro vzdělávání zaměstnanců či pořízení školicích pomůcek.
..více
Firmy z Olomoucké aglomerace mohou využít zvýhodněný přístup k dotacím!
ITI OA jsou nástrojem, který je určen pro rozvoj a zvýšení inovační výkonnosti podnikání v Olomoucké aglomeraci. V rámci tohoto nástroje je pro podnikatele a firmy rezervováno 1,26 miliardy korun, které jsou rozděleny dle tematického zaměření.
Tyto rezervované prostředky jsou čerpány prostřednictvím Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost a jsou vyhrazeny pouze pro podniky se sídlem/provozovnou na území Olomoucké aglomerace (mapka zde). Na rozdíl od národních dotačních prostředků jednotlivé projekty/žadatelé soutěží pouze mezi sebou, v rámci dané aglomerace.
..více
Jste podnikatelem, který má sídlo nebo provozovnu na území Olomoucké aglomerace?
Chcete inovovat své podnikání?
Zaměřujete se na vědu a výzkum (VaV)?
Potřebujete modernizovat zastaralou, technicky nevyhovující budovu nebo takovou budovu zbourat a postavit rovnou novou?
Máte nějaký nápad/vynález/produkt, který si zaslouží ochranu prostřednictvím patentu, ochranné známky…?
Uvažujete o výstavbě nebo rekonstrukci školicího střediska, nebo potřebujete zmodernizovat prostory pro vzdělávání zaměstnanců či pořídit školicí pomůcky?
V případě, že jste alespoň na jednu z otázek odpověděli ano, jsou pro Vás ideální příležitostí Integrované teritoriální investice Olomoucké aglomerace.
..více
Místní akční skupina (MAS) STŘEDNÍ HANÁ připravuje 1. výzvu v programu rozvoje venkova:
Termín vyhlášení výzvy: 16. dubna 2018
Termín příjmu žádostí: od 30. 04. 2018 do 14. 05. 2018
Výzva je určena pro: zemědělské podnikatele, podnikatelské subjekty (FO a PO) – mikropodniky a malé podniky; výrobce potravin a krmiv a jiné subjekty aktivní ve zpracování; vlastníky, sdružení a spolky vlastníků, nájemců, pachtýře nebo vypůjčitele lesních pozemků.
O co lze požádat: stavby, stroje a technologie v živočišné, rostlinné a školkařské výrobě, peletárny, nákup nemovitostí, stroje, nástroje a zařízení pro zpracování zemědělských produktů a nezemědělskou činnost, modernizace a rekonstrukce budov, pořízení užitkových vozů N1 a N2; mechanická ochrana melioračních a zpevňujících dřevin (oplocenky). Podrobný výčet všech způsobilých výdajů je uveden na stránkách MAS http://masstrednihana.cz/
Územní vymezení MAS Střední Haná: Ivaň, Kojetín, Křenovice, Lobodice, Měrovice nad Hanou, Obědkovice, Oplocany, Polkovice, Stříbrnice, Tovačov, Troubky, Uhřičice, Záříčí.
..víceMinisterstvo práce a sociálních věcí Vás zve na seminář pro žadatele k výzvě č. 129 zaměřené na sociální podnikání.
Seminář se koná dne 11. dubna 2018 od 9:30 do 13:30 v Kongresovém sále Krajského úřadu Olomouckého kraje, 2. patro, Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc.
Na semináři Vám budou prezentovány nejen praktické informace k otevřené výzvě č. 129, ale představíme Vám také podpořené sociální podniky z Operačního programu Zaměstnanost, vystoupí zde náš lokální konzultant, úspěšný sociální podnikatel pan Stanislav Hyrák, podrobně rozebereme rozpočet projektu a individuálně s Vámi můžeme konzultovat Vaše dotazy a projektové záměry. Seminář je také určený pro Místní akční skupiny, kterým bude věnovaný blok Sociální podnikání v MAS.
..více
Dne 12.2.2018 bude zahájen příjem žádostí v rámci výzvy VII. programu TECHNOLOGIE, na základě níž můžete čerpat dotaci na pořízení nových strojů a technologií. Cílovým územím výzvy je tentokrát celé území ČR mimo hl. město Prahu.
Cílem výzvy je podpořit růst výkonů a konkurenceschopnosti malých a středních podniků pomocí investice do nových technologií v souladu s teorií čtvrté průmyslové revoluce. Základem projektů je automatizace výroby a zavádění digitální transformace související s výrobními procesy.
Teorie průmysl 4.0 vede ke vzniku tzv. „chytrých továren“, kde jsou opakující se a jednoduché činnosti automatizovány (např. robotickými systémy). Oproti minulým výzvám tak již není základem programu snižování nezaměstnanosti pomocí povinného vytváření nových pracovních míst, novinkou je rozdělení podporovaných investic na tzv. výrobní a nevýrobní technologie.
Vyhlášení výzvy: 05. 12. 2017
Zahájení příjmu: 12. 02. 2018
Ukončení příjmu: 14. 05. 2018
Konzultační den zaměřený na podporu exportu, se uskuteční 13. února 2018 od 10:00 do 12:00 hodin v budově RCO, 17. patro (CzechInvest – Regionální kancelář), Jeremenkova 40 B, Olomouc.
Program konzultačního dne:
Na schůzi Rady města Olomouce dne 23. 1. 2018 byl schválen nový Harmonogram výzev na rok 2018. Jaké výzvy a kdy budou vyhlášeny se můžete podívat zde.
Chcete urychlit rozvoj vašeho podnikání? Chybí vám dostatek finančních prostředků na pořízení moderních zařízení a technologií? Pak máte jedinečnou šanci využít podpory z prostředků Evropské unie.
V rámci Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu v pořadí již VI. Výzvu programu podpory Technologie. Určena je výhradně pro začínající malé podnikatele, kterým pořízení moderních strojů a vybavení umožní úspěšný rozvoj podnikání. Do aktuální výzvy je možné se přihlásit do 12. února 2018. Na žádost o finanční podporu pro rozjezd vašeho podnikání je tedy nejvyšší čas.
..víceŘídicí výbor ITI Olomoucké aglomerace projednal dne 15.1.2018 výzvu ŠKOLICÍ STŘEDISKA, která bude finálně schválena na Radě města Olomouce dne 23.1.2018.
Předpokládané náležitosti výzvy:
Přinášíme vám aktuální letáček ITI Olomoucké aglomerace, ze kterého se dozvíte čerpání alokace ITI dle operačních programů a obcí Olomoucké aglomerace. Dále se z něj dozvíte, na co bude možné získat podporu v roce 2018.
Řídicí orgán OP PIK publikoval k datu 11. ledna 2018 aktualizovaný dokument Harmonogram výzev OP PIK 2018. Více informací a odůvodnění naleznete v oznámení na webu MPO.
Rozhodli jste se prorazit s Vašimi produkty na zahraniční trhy? Chcete se účastnit zahraničních výstav a veletrhů? Pokud jste malým nebo středním podnikem, je pro Vás vhodný program Marketing.
Žádosti o podporu jsou přijímány od 15. 1. 2018 (8:00:00) do 30. 4. 2018 (16:00:00).
Kdo může žádat (příjemci podpory):
Kolik lze získat na jeden projekt (forma a výše podpory):
Na co lze získat podporu (podporované aktivity):
Řídicí orgán OP PIK, Ministerstvo průmyslu a obchodu, zveřejnilo s platností ke dni 31. 12. 2017 aktualizovaný Harmonogram výzev Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost pro rok 2017 a také vydal Harmonogram výzev OP PIK na rok 2018.
Oba harmonogramy jsou k dispozici na webových stránkách Agentury pro podnikání a inovace v sekci Obecné informace o OP PIK a na webu Ministerstva průmyslu a obchodu v sekci Výzvy OP PIK 2017.
Řídicí výbor ITI Olomoucké aglomerace projednal dne 27.11.2017 výzvu NEMOVITOSTI, která bude finálně schválena na Radě města Olomouce dne 5. 12. 2017.
Vyhlášení výzvy: 7. 12. 2017
Zahájení příjmu projektových záměrů: 15. 12. 2017
Ukončení příjmu projektových záměrů: 28. 2. 2018
Alokace: 300 mil. Kč (Nositel ITI může zastavit příjem žádostí o podporu při dosažení 130 % požadované dotace v přijatých projektových záměrech, nejdříve však po 14 dnech od zahájení příjmu žádostí o podporu.)
Míra podpory: malý podnik 45 %, střední podnik 35 %
Oprávnění žadatelé: MSP
Min. a max. výše dotace: min. 1 mil. Kč, max. 50 mil. Kč
Území realizace: Olomoucká aglomerace
Každý žadatel (1 IČ) je v této Výzvě oprávněn předložit maximálně 1 projekt
Podporované aktivity: rekonstrukce objektu nebo revitalizace plochy pro vlastní podnikání
Národní databáze brownfieldů: v době podání projektového záměru musí být všechny nemovitosti v rámci předkládaného projektu registrovány v Národní databázi brownfieldů, viz http://brownfieldy-dotace.czechinvest.org. Žadatel dokládá formou čestného prohlášení.
..více
Hlavním cílem VI. Výzvy programu TECHNOLOGIE je podporovat zvyšování počtu realizovanýchnových podnikatelských záměrů začínajících malých podniků, přispívajících rozvoji regionů a zvyšování zaměstnanosti.
Vyhlášení výzvy: 4. 12. 2017
Zahájení příjmu: 11. 12. 2017 v 10:00 hodin
Ukončení příjmu: 12. 2. 2018 v 10:00 hodin
Upozornění pro žadatele
Za splnění podmínky nového a začínajícího podnikatele (PO, FO) se považuje maximální doba od započetí podnikatelských aktivit (od data zápisu do obchodního rejstříku nebo data získání živnostenského listu) žadatele (konkrétní IČ) nepřesahující 3 roky. Posuzováno ke dni podání žádosti o podporu. Tato podmínka se vztahuje na všechny jednatele i společníky bez rozdílu velikosti majetkových práv ve společnosti. Upřesňující výklad je uveden v Příloze č. 4 Pravidla pro žadatele a příjemce – zvláštní část.
Tj. program je určen pro žadatele bez podnikatelských zkušeností
Základní charakteristiky:
Kdo může žádat (příjemci podpory):
Kolik lze získat na jeden projekt (forma a výše podpory):
Na co lze získat podporu (podporované aktivity):
Jaké výdaje je možné podpořit (způsobilé výdaje):
Dne 13. října 2017 byla vyhlášena I. výzva programu podpory NEMOVITOSTI pro integrované územní investice* (Olomouc). *dále jen ITI
Dotaci je možné získat na modernizaci zastaralých, prostorově a technicky nevyhovujících budov nebo jejich nahrazení novými budovami pro podnikání.
Datum zahájení příjmu žádostí o podporu: 20. října 2017, 11 hodin.
Datum ukončení příjmu žádostí o podporu: 19. října 2018, 11 hodin.
Plánovaná alokace výzvy: 300 000 000 Kč.
Podporovanými aktivitami jsou:
Podnikatelé bez rozdílu velikosti mohou od úterý 19. září 2017 u Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) získat zvýhodněné financování pro své energeticky úsporné projekty realizované na území ČR vyjma Prahy.
Jedná se v tuto chvíli o jeden z mála programů, kde mohou podporu získat též podnikatelé v odvětví cestovního ruchu. Podpora je poskytována ve formě bezúročných úvěrů, subvence úrokové sazby komerčního úvěru a finančního příspěvku na pořízení energetického posudku. Program Úspory energie připravila ČMZRB ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu, které na něj celkově vyčlenilo v rámci Operačního programu pro konkurenceschopnost (OP PIK) 1,9 mld. korun.
Místní akční skupina Region HANÁ (dále jen MAS Region HANÁ) vyhlašuje
1. výzvu k předkládání projektů k dotační podpoře v souladu se strategií Komunitně vedeného místního rozvoje Region HANÁ a v souladu s pravidly Programu rozvoje venkova, osa IV. LEADER.
Vyhlašované Fiche:
Kdo může žádat:
Podpora je určena pro podnikatelské subjekty (FO a PO) – OSVČ, mikropodniky (méně než 10 zaměstnanců) a malé podniky (méně než 50 zaměstnanců) jakož i zemědělci. Zemědělský podnikatel může být i střední nebo velký podnik.
Místo realizace:
Projekty musejí být realizovány na území MAS Region HANÁ, na kterém je realizována strategie CLLD. Seznam podpořených obcí:
Bílovice - Lutotín; Bílsko; Bohuslavice; Brodek u Konice; Březsko; Budětsko; Čechy pod Kosířem; Čelechovice na Hané; Drahanovice; Dzbel; Hačky; Hluchov; Hněvotín; Horní Štěpánov; Hvozd; Jesenec; Kladky; Konice; Kostelec na Hané; Laškov; Lešany; Lipová; Loučany; Loučka; Luběnice; Ludmírov; Lutín; Náměšť na Hané; Ochoz; Olbramice; Olšany u Prostějova; Pěnčín; Polomí; Ptení; Raková u Konice; Rakůvka; Senice na Hané; Senička; Skřípov; Slatinice; Slatinky; Smržice; Stařechovice; Stražisko; Suchdol; Těšetice; Ústín; Zdětín.
Místní akční skupina Region HANÁ (dále jen MAS Region HANÁ) pořádá pro podnikatele - potenciální žadatele „v rámci Fiche 1 Podpora rozvoje podnikání v regionu“ seminář, který se uskuteční v úterý 18. července 2017 od 14:00 hodin v zasedací místnosti MAS Region HANÁ, Náměšť na Hané, náměstí T. G. Masaryka 99.
Předpokládaný termín vyhlášení a podávání projektů první výzvy: SRPEN 2017
Program semináře:
14:00 zahájení, úvod
14:05 prezentace strategie MAS, návaznost projektů na strategický plán CLLD
14:15 první výzva - prezentace připravované fiše, zaměření projektů
14:45 struktura projektu, žádost a povinné přílohy
15:30 dotazy, diskuse
Podpora je určena pro podnikatelské subjekty (FO a PO) – OSVČ, mikropodniky (méně než 10 zaměstnanců) a malé podniky (méně než 50 zaměstnanců) ve venkovských oblastech – seznam podpořených obcí najdete ZDE, jakož i zemědělci. Zemědělský podnikatel může být i střední nebo velký podnik.
..víceHospodářská komora ČR opět spustila úspěšný přeshraniční výměnný program ERASMUS PRO MLADÉ PODNIKATELE, jehož cílem je umožnit novým a začínajícím podnikatelům získat nové zkušenosti a znalosti od zkušených podnikatelů, kteří provozují menší podniky v jiných účastnických zemích.
Tímto si Vám dovolujeme nabídnout volná místa ve výše uvedeném programu na období 2017 – leden 2018.
Program je zaměřený na 2 skupiny možných účastníků:
Program Vám přinese řadu výhod. Níže naleznete důvody, proč se do programu Erasmus pro mladé podnikatele zapojit.
..více
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) zveřejnily výzvu programu EXPANZE.
Malí a střední podnikatelé budou moci o bezúročné úvěry a finanční příspěvky na úhradu úroků žádat u ČMZRB od 1. června 2017.
V rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK ) bude na jejich podporu vyčleněno celkově 8,8 mld. korun.
Zvýhodněné úvěry Programu Expanze usnadňují malým a středním podnikatelům financování jejich podnikatelských projektů při zahájení a/nebo rozvoji podnikání.
Podporované oblasti
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo dne 8. února 2017
Výzvu II v programu Spolupráce - Technologické platformy.
Výzva naplňuje cíl programu podpořit rozvoj inovačních sítí – technologických platforem jako nástroje pro zvýšení intenzity společných výzkumných, vývojových a inovačních aktivit mezi podnikatelskými subjekty a výzkumnou sférou.
Žádosti o podporu jsou přijímány od 1. 3. 2017 do 1. 6. 2017.
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo dne 25. ledna 2017 výzvy v následujících programech podpory:
Nízkouhlíkové technologie - Výzva II
Cílem programu Nízkouhlíkové technologie je podpora konkurenceschopnosti podniků a udržitelnosti české ekonomiky prostřednictvím zaváděním inovativních technologií v oblasti elektromobility, obnovitelných zdrojů energie, nakládání s energií a využití druhotných surovin. Dalším cílem je zvýšení využití efektivnějších a spolehlivějších nízkouhlíkových technologií, které se zatím v ČR běžně neuplatňují.
Dne 17.1.2017 Místní akční skupina Prostějov venkov o.p.s. vyhlašuje výzvu k předkládání žádostí o podporu v rámci operace 19.2.1 Programu rozvoje venkova.
Podporovány budou investice do vybraných nezemědělských činností dle Klasifikace ekonomických činností (CZ-NACE). Výčet podporovaných činností je zveřejněn na stránkách http://www.szif.cz/cs/prv2014-1921 (Pravidla pro žadatele 19.2.1, str. 56, bod g).
..více
Dne 1.12. 2016 byl aktualizován Harmonogram výzev OP PIK pro rok 2017. Byly doplněny informace do části synergie a komplementarity výzev.
Harmonogram je k dispozici zde.
Město Olomouc, jako nositel ITI Olomoucké aglomerace, vyhlásilo první čtyři výzvy pro předkládání integrovaných projektů. O finanční podporu se mohou hlásit zájemci s projekty zaměřenými na kulturní památky, výstavbu dopravních terminálů, nákup tramvají nebo na telematiku.
Olomoucká aglomerace dne 11. listopadu 2016 ve 14 hodin vyhlásila čtyři výzvy pro realizaci integrovaných projektů. Projekty budou usilovat o rozdělení 1 a čtvrt miliardy korun z Evropské unie, a to ve výzvách na:
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo dne 28. listopadu 2016 výzvy v následujících programech podpory:
Inovace - Výzva III (inovační projekt)
Úspory energie - Výzva II
Služby infrastruktury - Výzva III
Dne 29. listopadu 2016 byla vyhlášena Výzva III programu Aplikace.
V minulých dnech byl aktualizován Harmonogram výzev OP PIK pro rok 2016. Harmonogram je k dispozici ZDE.
Dne 11. 11. 2016 vyhlásil Řídicí orgán OP PIK výzvy v těchto programech podpory:
Potenciál – Výzva III
Technologie – Výzva IV
Technologie – Výzva V (pro začínající podniky)
Smart grids II – Výzva II
Erasmus pro mladé podnikatele je přeshraniční výměnný program, díky němuž mají noví a začínající podnikatelé možnost nabýt nových zkušeností od zkušených podnikatelů, kteří provozují menší podniky v jiných účastnických zemích.
Výměna zkušeností probíhá v rámci pobytu u zkušeného podnikatele, který novému podnikateli poskytuje znalosti potřebné k provozu malé firmy. Hostitel(ka) těží z nových perspektiv svého podniku a dostane příležitost spolupracovat se zahraničními partnery a dozvědět se o nových trzích.
..víceSekretariát Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje ve spolupráci s Agenturou pro podnikání a inovace (API) připravil vzdělávací seminář k aktuálním výzvám Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.
..více
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo dne 24. října 2016 výzvy v následujících programech podpory:
Partnerství znalostního transferu – Výzva II
Spolupráce – Klastry – Výzva III
Marketing – Výzva II
Nemovitosti – Výzva II
Školicí střediska – Výzva II
ICT a sdílené služby
ICT a sdílené služby – Výzva III (pro začínající podniky)
ICT a sdílené služby – Výzva II – aktivita Zřizování a provoz center sdílených služeb
ICT a sdílené služby – Výzva II – aktivita Tvorba nových IS/ICT řešení
ICT a sdílené služby – Výzva II – aktivita Budování a modernizace datových center
Do konce roku 2016 budou vyhlášeny další výzvy na podporu průmyslového výzkumu, vývoje a inovací, rozvoje podnikatelské infrastruktury, ICT sektoru a ekoenergetických projektů, a to pro začínající i rozvinuté podniky všech velikostí.
..víceDne 23. 8. 2016 byl dočasně pozastaven příjem žádostí do projektu Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II (POVEZ II).
Důvodem je snaha o kvalitní zpracování již přijatých žádostí v co nejkratším čase a zajištění plynulého závazkování a čerpání finančních prostředků během celého období plánované realizace projektu až do 30. 11. 2020.
Předpokládaný termín obnovení příjmu žádostí je 1. čtvrtletí roku 2017.
..víceSeznamte se s novým projektem „Cesta k uplatnění na trhu práce neboli Cesta pro mladé“, který realizuje Fond dalšího vzdělávání, příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a je financován pomocí ESF prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Zde najdete podrobné informace www.cestapromlade.cz.
..víceSeznamte se s možností čerpat dotace z evropských fondů prostřednictvím Integrovaných teritoriálních investic Olomoucké aglomerace (ITI OA).
Projekty předložené do výzvy pro integrované nástroje, na rozdíl od projektů do individuální výzvy, soutěží jen s projekty v rámci Olomoucké aglomerace, což významně zvyšuje šanci úspěchu.
..víceMinisterstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo dne 15.6.2016 v rámci Operačního programu Zaměstnanost (OPZ) výzvu č. 043 „Podnikové vzdělávání zaměstnanců“. Firmy i OSVČ se mohou ucházet o příspěvek od 500 tisíc až do 10 milionů korun na úhradu nákladů spojených s rozvojem lidských zdrojů. Zvýhodněni budou menší zaměstnavatelé a ti, kteří sídlí v hospodářsky problémových regionech.
Příspěvek je možné získat na jazykové vzdělávání, obecné a specializované IT kurzy, tzv. měkké a manažerské dovednosti, účetní, ekonomické a právní kurzy a také na technické a jiné odborné vzdělávání. Podporováno bude i vzdělávání prostřednictvím interních lektorů. Dotaci nelze poskytnout na periodická školení typu BOZP, požární ochrana, první pomoc atd.
..více1.6.2016 byla vyhlášena nová Výzva v rámci programu Inovační vouchery, jejímž cílem je rozvoj komunikace a sdílení poznatků a know-how mezi podnikovou a výzkumnou sférou, které mohou podnikatelské subjekty využít pro zahájení či zintenzivnění vlastních inovačních aktivit.
Žádosti o podporu jsou přijímány od 1. 6. 2016 do 31. 5. 2017.
..víceOd 31.3.2016 začnou Úřady práce po celé ČR přijímat žádosti o dotace na vzdělávání zaměstnanců a to prostřednictvím tzv. projektu POVEZ II.
Projekt POVEZ II navazuje na sérii projektů, jež jsou v ČR realizovány od r. 2009 s cílem podpořit odborný rozvoj zaměstnanců. Přímo navazuje na projekt POVEZ a nahrazuje projekt "Vzdělávejte se pro růst!", které se osvědčily jako nástroje podpory dalšího vzdělávání a posilování konkurenceschopnosti pracovní síly na trhu práce v ČR.
Cílovou skupinou projektu jsou zaměstnavatelé ve smyslu § 7 Zákoníku práce, a to prostřednictvím svých zaměstnanců či potenciálně nových zaměstnanců. Další cílovou skupinou jsou i fyzické osoby – OSVČ a nestátní neziskové organizace.
Zaměstnavatelé získají příspěvek na vzdělávání svých zaměstnanců a refundaci jejich mezd po dobu školení.
..vícePřehled novinek z oblasti podpory podnikání v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) k 15. březnu 2016 najdete ZDE.
Vyhlášení Výzvy II v programu Aplikace
Vyhlášení Výzvy II v programu Spolupráce – Klastry
Program Služby infrastruktury - aktualizace zvláštní části Pravidel pro žadatele a příjemce z OP PIK
UPOZORNĚNÍ PRO ŽADATELE Z OP PIK
Ministerstvo průmyslu a obchodu navazuje na úspěšnou první výzvu programu Záruka 2015 až 2023, která byla vyhlášena 24.2.2015. V této první výzvě bylo poskytnuto celkem 2540 záruk v objemu 6,6 mld. Kč, což umožnilo podnikatelům zaručit u komerčních bank úvěry v objemu přes 9 mld. Kč. Záruky vystavuje ČMZRB.
..víceHospodářská komora České republiky startuje nový komplexní program na podporu českých firem se zájmem o rozvíjející se íránský trh. Na semináři s názvem „Obchod s Íránem po uvolnění sankcí“, který dnes HK ČR spoluorganizovala, to oznámil předseda Zahraniční sekce HK ČR Ilja Mazánek. Brána do Persie, jak se program nazývá, se plně rozběhne 1. 3. 2016, jeho součástí bude kromě celé řady podnikatelských fór a kulatých stolů i podpora podnikatelů v oblasti exportních dokumentů či speciální informační web, zástupci českých firem se budou moci zúčastnit i plánované podnikatelské mise do Íránu, která se uskuteční v dubnu letošního roku.
..víceDovolujeme si vás informovat, že dne 26. 1. 2016 v 9:00 hod. bude v souladu s pravidly Výzvy ukončen příjem žádostí o podporu v programu NEMOVITOSTI I. Požadovaná alokace v podaných žádostech již dosáhla hranice 2,5 mld Kč.
Dovolujeme si vás informovat, že dne 19. 1. v 8:00 hod. došlo v souladu s pravidly Výzvy k ukončení příjmu žádostí o podporu v programu Technologie – Výzva III z důvodu dosažení alokace 3 mld. Kč. Není tedy již možné v rámci této výzvy podat žádost o podporu.
V souvislosti s právě probíhajícím příjmem žádostí o podporu v programu Technologie III informujeme, že jejich příjem je garantován poskytovatelem dotace pouze do 19. 1. 2016 do 8:00. S přihlédnutím k aktuálnímu vývoji objemu již podaných žádostí lze očekávat, že podmínka pro zastavení příjmu žádostí při dosažení alokace 3 mld. Kč bude do této doby naplněna a podání žádostí po 8:00 dne 19. 1. 2016 nebude již možné.
Další informace najdete ZDE
Ministerstvo průmyslu a obchodu jako Řídicí orgán OP PIK vyhlásilo dne 22. prosince 2015 výzvy k následujícím programům podpory Operačního programu Podnikání a inovace (OP PIK):
I. výzva programu podpory Úspory energie v SZT
I. výzva programu podpory Smart grids I
I. výzva programu podpory Smart grids II
Hospodářská komora ČR ve spolupráci s odborným partnerem společností Asistenční centrum, a.s. vytváří dotační informační newsletter. Hlavním cílem této spolupráce je informovat členy (podnikatele) o aktualitách vztahující se k možnostem čerpat finanční prostředky z evropských fondů. Tento dotační informační newsletter bude vycházet na začátku každého měsíce.
..víceMinisterstvo průmyslu a obchodu jako Řídicí orgán OP PIK vyhlásilo dne 15. prosince 2015 výzvy k následujícím programům podpory Operačního programu Podnikání a inovace (OP PIK):
I. výzva programu podpory Spolupráce — Technologické platformy
I. výzva programu podpory Služby infrastruktury
I. výzva programu podpory Obnovitelné zdroje energie
II. výzva programu podpory Inovace - Projekt na ochranu práv průmyslového vlastnictví
III. výzva programu podpory Technologie
Vláda schválila nový program záruk a úvěrů Expanze pro malé a střední podnikatele, který připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu. Během roku 2016 tak podnikatelé budou moci začít žádat o záruky a úvěry, které jim pomohou při realizaci jejich podnikatelských záměrů. V OP PIK jsou na program Expanze alokovány finanční prostředky ve výši 9,6 miliardy korun (350 milionů EUR).
..víceŘídící orgán Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost dne 9. 11. 2015 v 16:16 hod zastavil v souladu s vyhlášenou Výzvou I programu podpory Marketing — Individuální účasti na výstavách a veletrzích příjem plných žádostí o podporu z důvodu dosažení hranice celkové požadované dotace 400 mil. Kč.
Zdroj: www.czechinvest.org
Sdružení OK4EU organizuje ve spolupráci s Olomouckým krajem a Technologickým centrem Akademie věd ČR (TC AV ČR) odborný seminář, jehož obsahem bude představení komunitárního programu Evropské unie Horizont 2020.
Seminář bude tematicky zaměřen na možnosti účasti malých a středních firem v tomto programu.
Lokality brownfieldů skýtají značný potenciál dalšího rozvoje a jejich regenerace má pozitivní sociální a ekonomický dopad na danou oblast, přestože je tento proces časově a finančně náročný. Aby došlo ke zjednodušení procesu regenerace, agentura CzechInvest nabízí spolupráci ostatním, jak veřejným, tak soukromým subjektům v rámci Národní strategie regenerace brownfieldů, která si klade za cíl zajistit vznik funkčního prostředí pro tyto projekty. Od vzniku této strategie v roce 2007 CzechInvest spolupracuje i s jednotlivými kraji České republiky například na synchronizování databází.
..víceMinisterstvo průmyslu a obchodu podporuje české exportéry prostřednictvím programu Marketing v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Program Marketing je zaměřený na rozvoj aktivit malých a středních podniků na zahraničních trzích a zvýšení využití exportních příležitostí, které na světovém trhu existují.
..víceZahájení příjmu plných žádostí do Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) se posouvá o dva měsíce. Důvodem je nevyhovující technická funkčnost monitorovacího systému MS2014+.
Více informací v tiskové zprávě Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.
První kolo žádostí do OP PIK, které MPO vyhlásilo koncem května, dnes pro některé výzvy končí. O podporu podnikatelé zažádali již pro více než 3 300 projektů v hodnotě přesahující 90 miliard korun celkových způsobilých výdajů. Podávání plných žádostí bude spuštěno k 1. 10. 2015.
..víceMinisterstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo čtvrté prodloužení třetí výzvy k předkládání projektů v programu podpory Rozvoj s alokací 2 miliardy korun v rámci dobíhajícího Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI) 2007-2013.
Příjem elektronických registračních žádostí byl zahájen 17. srpna 2015 prostřednictvím internetové aplikace eAccount a bude ukončen 15. září 2015 ve 12 hodin.
..víceRádi bychom Vám společně se statutárním městem Olomouc (nositelem Integrované strategie Olomoucké aglomerace) představili možnosti čerpání finančních prostředků prostřednictvím integrovaných nástrojů. Integrované nástroje se zaměřují na souhrnné řešení problémů v regionu, v našem případě v Olomoucké aglomeraci, která je tvořena jádry měst Olomouc, Přerov, Prostějov. Naše Strategie zkráceně řečeno ITI Olomoucké aglomerace se především zaměřuje na zvýšení zaměstnanosti a konkurenceschopnosti regionu. Bližší informace ke strategii a tomuto nástroji najdete na www.olomoucka-aglomerace.eu.
..víceDne 18. června 2015 Rada Olomouckého kraje schválila dotační pravidla Programu RIS3 Olomouckého kraje 2015, který je směrován podnikatelským subjektům a neziskovým organizacím v Olomouckém kraji.
..vícePřehled novinek z oblasti podpory podnikání v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) najdete ZDE.
Přehled novinek z oblasti podpory podnikání v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) najdete ZDE.
Dne 29. 5. 2015 byly vyhlášeny výzvy v deseti programech podpory Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK). Od pondělí 1. 6. 2015 probíhá příjem předběžných žádostí v programech Úspory energie, Technologie (v programu Technologie je jednostupňový systém podání – Źádost o podporu), Nemovitosti a Potenciál, od úterý 2. 6. 2015 jsou přijímány předběžné žádosti v programech ICT a sdílené služby, Školicí střediska, Marketing, Partnerství znalostního transferu, Spolupráce – Klastry a Inovace – inovační projekt.
Podrobné informace najdete ZDE.
Ministerstvo průmyslu a obchodu jako Řídící orgán Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost 2014—2020 zveřejňuje první výzvy pro předkládání projektů do vybraných programů podpory.
..víceOperační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), který má ve své gesci Ministerstvo průmyslu a obchodu, je připraven k příjmu prvních žádostí o podporu.
..víceMinisterstvo průmyslu a obchodu (MPO) jako řídící orgán programu dává českým podnikatelům k dispozici předběžné podmínky týkající se první vlny výzev OPPIK. V první vlně hodlá ministerstvo vyhlásit 11 výzev s alokacemi ve výši 17,35 miliardy korun. Plánovaný termín vyhlášení výzev je v červnu 2015.
..víceNadační fond Dalkia Česká republika, který v roce 2010 oslavil 10 let svého působení, přispívá ke snižování nezaměstnanosti tím, že podporuje vznik nových dlouhodobých pracovních míst. Podporuje fyzické i právnické osoby, které realizací svých projektů vytváří nová trvalá pracovní místa. Nadační fond zaměřuje svou podporu především do sektoru služeb či výrob s veřejně prospěšným charakterem (např. služby pro domácnosti, infrastrukturní služby, sociální služby, organizace volného času dětí i dospělých, péče o životní prostředí, tradiční i netradiční řemesla atd.).
..víceMinisterstvo průmyslu a obchodu předpokládá vyhlášení prvních výzev ještě v dubnu.
Vláda ČR na zasedání 9. února 2015 schválila 20 z celkového počtu 24 programů podpory v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK). Administraci operačního programu, ze kterého budou mít čeští podnikatelé možnost čerpat zhruba 120 miliard korun, bude spravovat agentura CzechInvest.Více informací ZDE.
ZDE naleznete aktuální informace pro poskytování finančních příspěvků na nástroje a opatření aktivní politiky zaměstnanosti /APZ/ pro rok 2015.
Přehled programů podpory k OP PIK 2014 - 2020.
Dne 9. 2. schválila Vláda ČR dvacet programů podpory Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK). Texty programů OP PIK jsou k dispozici na webových stránkách Agentury CzechInvest.
K 30. 9. 20014 bylo Úřadu práce ČR, krajské pobočce v Olomouci (dále jen ÚP), hlášeno 2 811 volných pracovních míst, z nich 211 (to je 8 %) pro kvalifikované stavební dělníky. Firmy poptávají hlavně zedníky, ale i dlaždiče, instalatéry, stavební truhláře a stavební zámečníky, podlaháře, tesaře apod.
Úřad práce nabízí zaměstnavatelům – stavebním firmám rekvalifikaci současných i budoucíh zaměstnanců.
Nabídka Úřadu práce ČR, krajské pobočky v Olomouci, pro stavební firmy
Vzdělávání a dovednosti pro trh práce (VDTP)
Aktuální projekty pro vzdělávání zaměstnanců v Olomouckém kraji
Databáze podpor a dotací pro podnikatele zahrnuje dotace z evropských fondů, ze státního rozpočtu České republiky či podpory poskytované kraji a dalšími subjekty. Databáze je průběžně aktualizována a umožňuje pohodlné vyhledávání dle zvolených kritérií. Bližší informace najdete ZDE